Yüz Tipine Göre Kadın Kaş Modelleri

3 dakikada okuyabilirsiniz


Yüz Tipine Göre Kadın Kaş Modelleri

 

İnsanların sosyal hayatta önem verdikleri unsurların başında fiziksel görünüm gelmektedir. Vücut, saçlar ve yüz bölgesi de dikkat edilen alanlardan biridir. Kaşlar da ifadeyi ve duyguları belli ettiği için ayrı bir önem taşımaktadır. Sosyal çevreden algılanış biçimi kaşlarla doğru orantılıdır.

 

Kadınlar için biraz daha önem taşıyan kaş modelleri gerek sosyal hayatları gerekse psikolojik ruh durumunu bile etkiler. Yüze yakışan bir kaş modeli her kadın için vazgeçilmez bir ayrıntıdır. Kaşların renginin, biçiminin yüz şekline ve ten rengine uyumu kişiyi daha genç ya da yaşlı gösterir. Ten renginden daha koyu ya da daha açık kaşlar yüzü olgun ve cansız gösterir. Kaşlar yüzde denge unsuru oluştururlar ve yüz tipine uygun kaş modeli kişileri olumlu etkiler.

 

 Kare Yüz Şekline Uygun Kaş Modeli

kare yüz şekli

Kare yüz şeklinde hatlar daha kemikli ve belirgindir. Kaşların belirgin ya da kalın olmasına gerek yoktur. Daha yumuşak formda kavisli kaşlar tercih edilmeli yüz daha yumuşak bir hale getirilmelidir.

 

 Kalp Yüz Şekline Uygun Kaş Modelleri

kalp yüz şekli

Kalp şeklindeki yüz biçiminde alın çizgisi alından aşağı indiği için üçgen bir tip oluşturur. Bu tip yüz şekline sahip olan kadın, kaşlarını kalın ve kısa tercih etmelidir. Kaş yüzde yanlara doğru uzarsa yüz incelir ve istenilmeyen görüntü ortaya çıkabilir.

 

 Yuvarlak Yüz Şekline Uygun Kaş Modeli

yuvarlak yüz şekli

Yuvarlak yüz şekli kadınları olduğundan biraz daha kilolu gösterir. Denge oluşturabilmek için kaşlara net ve kavisli bir model verilmelidir. Kavis ne kadar belirginse yüz o kadar estetik bir görünüme sahip olur. Düz ya da doğal kaşlar bu yüz tipi için uygundur.

 

 Uzun Yüz Şekline Uygun Kaş Modeli

uzun yüz şekli

Uzun yüzlerde görüntüyü yanlara doğru genişletmek için kavissiz ve kalın kaşlar tercih edilmelidir. Kavisli kaş modeli bu tip yüzde daha uzun görünmesine yol açabilir mümkün olduğunca düz ve yatay kaşlar seçilmelidir.

 

 Oval Yüz Şekline Uygun Kaş Modeli

Oval-Yüz

Oval yüzler aşağıya doğru uzayan formdadır. Kaşlar yanlara doğru uzamalı, yüzü yanlara doğru yayarak uzunluğu kesmelidir. Hafifçe yuvarlanmış bir yüz bu tip için kurtarıcı olabilir.

 

 Kaş Modelleri İle İlgili Püf Noktaları;

kaş modelleri püf boktaları

Hafif kavisli ve kalkık kaşlar kişiye ciddiyet ve hava katar. İnce kaş tercih eden kadınların kaşlarını saçları ile aynı renge boyamaları avantajdır. Göz kapaklarına doğru inen kaşlar kişilerde yorgun ve yaşlı bir izlenim oluşturur. Saçlardan daha koyu ya da daha açık renkteki kaşlar yüzü itici hale getirir. Göz saç ve kaş renginin aynı renk olması yüzü canlı, genç ve diri gösterir. Kaşlarda yüksek kavis ya da aşırı her model kişiyi komik ve dramatik gösterebilir.

Çok ince ya da dökülmüş olan kaşların kaş farları ve kalemler yardımı ile doldurulması yüz ifadesini daha etkili hale getirir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!

Vay be Vay be
3
Vay be
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Abi Çok İyi Ya Abi Çok İyi Ya
1
Abi Çok İyi Ya
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Korktum Korktum
0
Korktum
İğrendim İğrendim
0
İğrendim
Budur! Budur!
1
Budur!
Admin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

yorumlar

Biçim Seç
Makale
Herhangi bir konuda makale yaz
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular
Doğru / Yanlış Testi
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullan
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için oylama veya reddetme
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Sayımları
Eğlenceli Görsel
Özel eğlenceli görseller yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine
Ses
Soundcloud veya Mixcloud
Görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF biçimi

Bunu bir arkadaşınla paylaş