Tatile Çıkmak İçin Olmazsa Olmaz Şeyler

4 dakikada okuyabilirsiniz


Güneşin sıcaklığını hissettirdiği bu yaz aylarında tatil planına kimse hayır demez. İster deniz kenarı ıssız bir koy olsun ister şehrin merkezinde beş yıldızlı bir otel; tatile çıkmadan önce mutlaka bir liste hazırlanmalı ve tatil planı bu doğrultuda yapılmalıdır. Eksiksiz bir plan ile keyifli bir tatil yolculuğuna çıkabilirsiniz. Uzun bir çalışma dönemi ya da geçen ayların sorumluluğunu üstünüzden atmak için çıkacağınız tatilin sizin için eksiksiz olmasını istersiniz. Denizin, güneşin, doğanın tadını hayallerinizdeki gibi sürmek için gerekli önlemleri alıp yolculuğa böyle başlamalısınız.

 

 Hava Durumu

hava-durumu

Yaz tatili ya da kış tatili olması fark etmeksizin tatile çıkmadan önce hava durumuna bakılmalıdır. Açık havada gezilebilecek yerler duruma göre iptal edilmelidir. Tatil için götürülecek kıyafetler ve ayakkabılar hava durumuna göre seçilmelidir.

 

 Rezervasyon

rezervasyon

Erken rezervasyon hem tatil planı için hem de cebiniz için size fayda sağlayacaktır. Rezervasyon ile olası bir aksilik yaşamaktan kurtulunur. Gidiş dönüş bileti, kalınacak otel, gitmek istenen tatil yerine göre araba kiralama, tekne kiralama gibi faaliyetler için de önceden rezervasyon yaptırılabilir.

 

 Cilt Bakımı

cilt bakımı

Yılın yorgunluğunun atılacağı tatil planında cilt bakımı çok önemlidir. Yıl boyu tempo içinde kalan vücut dinlenmek istediği kadar da bakım ister. Güneşin ısısından denizin tuzuna cildin etkilenebileceği birçok etken mevcuttur. Bu etkilerden korunmak için ilk olarak cildin hassasiyetine göre güneş kremi alınmalıdır. Cildin neminin korunması güzel ve sağlıklı görünmesi açısından önemlidir. Bu sebeple kaliteli bir nemlendirici de valize konulmalıdır. Bronzlaştırıcı da isteğe bağlı olarak eklenebilir. Bronz bir tene kavuşmak için faydalı olacaktır.

 

 Kıyafetler

kıyafetler

Güzel bir tatil için mevsime uygun olarak yetecek kadar kıyafet alınmalıdır. En az iki mayo ya da bikini, hava durumuna göre birbiriyle uyumlu giysiler ve onlara yakışacak ayakkabılar valize konulmalıdır. Takılar ve çantalar ise tatil şıklığını tamamlamaya yarayacaktır. İç çamaşırı ve çoraplar da unutulmamalıdır. Gözlük, şapka ve müzik çalar da eklenmelidir.

 

 Banyo Ürünleri

banyo

Her ne kadar kalınacak otellerde duş jeli, şampuan ve benzeri ürünler olsa da kendi banyo ürünlerinizi kendinizin götürmesinde fayda vardır. Saçın alıştığı şampuanı kullanmak daha iyi sonuç doğurur. Muhtemelen otellerdeki ürünler kendi getireceğiniz ürünler kadar kaliteli değildir. Ayrıca bir saç maşası, düzleştirici ve eğer uzun kalmayı düşünüyorsanız tırnak bakım setini yanınızda götürmelisiniz. Sonuçta tatildesiniz, tırnağınız kırılabilir ya da saçınız şekil almakta zorlanabilir. Sıcak havalarda yoğun makyaj tavsiye edilmese de makyajsız duramam diyenlerdenseniz suya dayanıklı makyaj ürünlerinizi yanınıza alınız. Tatil ortamından çık ve alışverişe git durumunu yaşamak istemiyorsanız bu ürünleri yanınızda bulundurmanız gerekli olacaktır.

 

 Elektronik Eşyalar

elektronik-esyalar

Gündelik hayatımızın bir parçası haline gelen teknoloji sebebiyle elektronik eşyalar valizin bir köşesinde yer almalıdır. Sosyal medyada fotoğraf paylaşabilmek için bir telefona ve şarj aletine ihtiyaç olacaktır. Güzel anıları biriktirmek için fotoğraf makinesini de almayı unutmayınız. Saç kurutma makinesi kaldığınız yere göre önemli hale gelebilir. Eğer bir otelde kalacaksanız pek gerekli değildir; birçok otel odasında mevcut durumdadır. Fakat daha kamp tarzı bir tatil planına sahipseniz kurutma makinesi sizin için olmazsa olmaz eşyalar arasına girebilir.

 

 Kişisel Eşyalar

kişisel eşyalar

Herkese göre fark gösterebilir. Okumayı seviyorsanız yanınıza birkaç kitap ya da dergi alabilirsiniz. İlaç kullanan kişiler ise kullandıkları ilaçlardan tatil süresine yetecek kadar yanlarına almalıdırlar. Farklı atıştırmalık sevenler buna göre yetecek kadar paket atıştırmalık, çocuklarıyla tatile gidenler ise çocuklarının sevdiği oyuncakları valize koyabilirler.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!

Vay be Vay be
0
Vay be
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Abi Çok İyi Ya Abi Çok İyi Ya
0
Abi Çok İyi Ya
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Korktum Korktum
0
Korktum
İğrendim İğrendim
0
İğrendim
Budur! Budur!
1
Budur!
Admin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

yorumlar

Biçim Seç
Makale
Herhangi bir konuda makale yaz
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular
Doğru / Yanlış Testi
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullan
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için oylama veya reddetme
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Sayımları
Eğlenceli Görsel
Özel eğlenceli görseller yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine
Ses
Soundcloud veya Mixcloud
Görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF biçimi

Bunu bir arkadaşınla paylaş