Moda İkonu Olmak İçin Öneriler

2 dakikada okuyabilirsiniz


Moda ihtiyaç duyulandır, yenilenmek, değişmek, süslenmek gibi birçok kavramı kendi içinde barındırmaktadır. Moda ikonu olabilmek adına Coco Chanel ‘in de dediği gibi ‘’moda geçicidir stil kalıcıdır’’. Moda bir bakıma insanın kendine yakıştırdığı ve kendini yansıttığı materyallerdir.

 

 Modayı Takip Ederek Esinlenilebilir mi?

 

Moda ikonu olarak, çok farklı isimler görünebilmektedir. Ancak moda ikonu olmak, ünlü modacıların kesimlerini giyip ya da yurt dışındaki moda birimlerinden yola çıkarak bir moda ikonundan çok, iyi bir gözlemci gibi görülebilir. Moda ikonları daha çok kendi yarattıkları stillerle yola çıkarlar. Moda ikonu yaratıcı olmalı, bir sonra ki moda esintisini yaratıyor olabilmelidir. İlk aşamada moda ikonunun sergilediği tarz gözlere normal gelmiyorken, sonra ki aşamada moda olabilecek ve kullanılacak bir moda getirebilir. Moda ikonu adı altında en pahalı kıyafetleri alıp onları üzerinde taşımak, ikonluğu göstermeyecektir. Modayı takip etmek, önemli bir yol olabilecektir. Elbette bir moda ikonun modanın gidişini bilecektir, renklerin uyumundan, hangi parçalar nelerle tamamlanmış gibi. Bir bakıma moda ikonluğu stil danışmanlığı da doğuracağı bakımından bu bilgiler her zaman cepte olabilmelidir.

 

 Doğadan İlham Almak

 

Doğadaki renklerin, birbirleriyle uyumu, rengârenk desenler bunlardan ünlü modacıların esinlendiğini belki duymuş olabilirsiniz. Renkli kuşların, doğadaki gün batımı, çok farklı doğa güzellikleri içerisinde yakalanan renklerin uyumu kullanılmaktadır. Renklerin uyumunu yakalayabilmek bir bakıma, sanat denilebilir. Renklerle yola çıkarak da bir tarz yakalanabileceği yadsınamaz.

 

 Her Daim Bakımlı Görünmek

moda

Beslenme anlamında da örnek teşkil etmek sizi bir adım ileri taşıyabilir. Beslenmenize dikkat ediyor olmak fizik anlamında yararlı olacaktır, her daim bakımlı tırnaklar, bakımlı görünmenin temel kurallarından olabilecekken saçların kesimini doğru tercih etmek, adımlardan sadece bir tanesidir. Dümdüz giyinildiğinde bile oje, makyaj ve saç ile gayet stil sahibi görünülebileceğini kavramış olunabilir. Aksesuar anlamında biraz zengin bir koleksiyon tam anlamıyla kurtarıcı ve tamamlayıcı malzemeler olabilecektir. Modada ikon olan dev isimlerin geçmişini, tarzlarını incelemek fikir elde edecektir. Başka bir konu ise çok trend olanları dolabınızda bulundurmanız sizi farklı kılmayıp pişti bile olmanıza neden olabilir.

 

 İletişim Önemli

 

Sosyal medya sayesinde iletişimin gücünü bilmekteyiz. Bu anlamda kendilerini kanıtlamış ve bilinen kişilerden öneri almanız size yardımcı olabilecekken iletişimi koparmayıp aynı zamanda güzel bir iletişim kurabilmek, yolu kat etmenize neden olabilecektir.

 

Makyajsız dışarı asla çıkmamakla beraber profesyonel makyaj uzmanlarından makyaj hileleri için yardım alınabilir. Dünya üzerindeki ikonlar makyajsız çıkmamakla beraber doğal görünümlerini korumaya çalışmaktadırlar. Makyajda yine abartıya yer vermeden giyindiğiniz dümdüz bir kombinle mor bir ruj sizi belki tarz olabilmeye taşıyacaktır. Moda ikonu risk almadan ilerleyemez, renkleri ve farklı kombileri karıştırmaktan korkmamalı sürekli yaratıcı, üretken olmak durumundadır. Pahalı olanlarla ucuz olanları bile karıştırabilir. Bir moda ikonu kendi stili ile yol gösterecektir.

 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!

Vay be Vay be
1
Vay be
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Abi Çok İyi Ya Abi Çok İyi Ya
0
Abi Çok İyi Ya
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Korktum Korktum
0
Korktum
İğrendim İğrendim
0
İğrendim
Budur! Budur!
1
Budur!
Admin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

yorumlar

Biçim Seç
Makale
Herhangi bir konuda makale yaz
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular
Doğru / Yanlış Testi
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullan
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için oylama veya reddetme
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Sayımları
Eğlenceli Görsel
Özel eğlenceli görseller yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine
Ses
Soundcloud veya Mixcloud
Görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF biçimi

Bunu bir arkadaşınla paylaş