En Kısa Sürede Yayından Kalkan Tadımlık Türk Dizileri

Dizi konusunda son yıllarda oldukça büyük bir yol aldığımızı söylemek gerek. Ülkemizdeki birçok dizi başta Ortadoğu olmak üzere birçok ülkeye pazarlanmakta ve o... 1 dakikada okuyabilirsiniz


Dizi konusunda son yıllarda oldukça büyük bir yol aldığımızı söylemek gerek. Ülkemizdeki birçok dizi başta Ortadoğu olmak üzere birçok ülkeye pazarlanmakta ve o ülkelerin en çok izlenen dizileri arasına girmektedir. Hatta birçok dizi yıldızımızın bu sayede yabancı birçok hayrana da kavuşmuş durumdadır. Bu denli başarılı projelerin olduğu dizi sektöründe kimi projeler var ki kırdığı rekorlar en kısa sürede yayından kaldırılarak olmuştur. İşte Türk dizi yayın hayatının en kısa soluklu dizileri ise şu şekildedir; 

 1. 7 Sınıf


  2008 yılında yayına başlayan Sınıf dizisi sadece 6 bölüm yayınlandı. Özellikle konusu ve müzikleri ile akıllarda yer edinen bu dizinin nende yayından kaldırıldığı ise bugün bile gizemini korumaktadır. Çok çeşitli söylentiler olsa da sanırım o dönemki kanal sahibinden başka kimse gerçeği öğrenemeyecektir.

 2. 6 Mutlu Ol Yeter


  Başrollerinde Ali Atay, Aslı Enver, Ertan Saban ve Öner Erkan’ı barındıran mutlu ol yeter dizisi ise sadece7 bölüm yayında kalabildi. Özellikle leyle ile mecnun dizisinden sonra oldukça uzun soluklu olan bu dizinin yayından kaldırılması kimlerince hızlı ev acelece alınmış bir karar olarak görüldü.

 3. 5 Ezra


  Başrollerini Yusuf Çim, Rüveyda Öksüz ve İsmail Filiz gibi isimlerin paylaştığı Ezra dizisi ise sadece 2 bölüm yayınlandı hem düşük reytingler hem de oyunculukların beğenilmemesi sonucu kanal tarafından ani bir kararlar yayından kaldırıldı.

 4. 4 Fatih


  Belki de günlerce tanıtımı yapılmasına ve dev bütçesine rağmen en büyük hayal kırıklığına sahip dizi diyebiliriz. Fatih Sultan Mehmet’in hayatının anlatıldığı, başrollerini Mehmet Akif Alakurt, Gamze Özçelik, Birkan Sokullu gibi oldukça iddialı oyuncuları yer aldığı Fatih dizisi, sadece 5 bölüm dayanabildi. Düşük reytingler ve yetersiz senaryo dizinin büyük bütçesine rağmen kısa sürede yayından kaldırılmasına sebep oldu.

 5. 3 Racon


  Racon dizisi Hande Doğandemir, Seçkin Özdemir, Barış Arduç ve Mehmet Aslantuğ gibi oyuncu kadrosu ile oldukça heyecan uyandırsa da ekrana geldikten sonra sadece 4 bölüm ekranlarda kalabildi. Bu dizide yer alan oyuncuların beklide kariyerlerindeki en başarısız proje olarak kayıtlara geçmiştir.

 6. 2 Altındağlı


  Şafak Sezer, Hande Ataizi ve Aydemir Akbaş’ın başrollerinde oynadığı komedi dizisi Altındağlı bu listede belki de en olmayı hak eden dizidir. Sadece 2 bölüm yayınlanan dizi Türk dizi tarihinin en kötü projelerinden biri olarak tarihe geçmiştir. 

 7. 1 Kara Yazı


  Kara Yazı dizisi beklide oyuncu kadrosunun yetenekleri ve kalitesi göz önünde bulunduğunda en hayal kırıklığına uğradığımız yapımların başında gelmektedir. Haluk Bilginer, Emre Kınay ve Zeynep Çamcı oldukça kaliteli oyuncu kadrosuna ve dizinin devam edebilmesi yönünde tüm zorlamalara rağmen sadece5 bölüm yayınlanabildi.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!

Vay be Vay be
1
Vay be
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Abi Çok İyi Ya Abi Çok İyi Ya
0
Abi Çok İyi Ya
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Korktum Korktum
0
Korktum
İğrendim İğrendim
0
İğrendim
Budur! Budur!
0
Budur!
Admin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

yorumlar

Biçim Seç
Makale
Herhangi bir konuda makale yaz
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular
Doğru / Yanlış Testi
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullan
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için oylama veya reddetme
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Sayımları
Eğlenceli Görsel
Özel eğlenceli görseller yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine
Ses
Soundcloud veya Mixcloud
Görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF biçimi

Bunu bir arkadaşınla paylaş