Daha İyi Bir Blog Yazarı Olabilmek İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Daha iyi bir blog sayesinde, daha çok okuyucu kitlesine ulaşabilir ve bu sayede blogunuzun sürekli takip edilmesini sağlayabilirsiniz.1 dakikada okuyabilirsiniz


1. İçerik, blog konusu, yazıların başlığı/resimler

  • İçerik

    Blogunuzun içeriği çok önemlidir. Ne hakkında yazacağınıza karar vererek blogunuzu oluşturun. Her konuda yazmaya çalışmayın, yazılarınızın belirli bir alanı olsun. İlgilendiğiniz bir alan/makyaj/stil/oyun/kişisel/gezi gibi blog çeşitlerinden birini seçip yazılarınızı yazmaya başlayabilirsiniz. İçerik belirledikten sonra, blogunuzun daha düzenli olabilmesi için kategori eklemeyi unutmayın. Blogunuzu gezen kişiler bu alt kategorilere göre istediklerini daha kolay bir şekilde bulabilirler
  • Yazıların başlığı/resimler

Yazılarınızın başlığı dikkat çekici olmalıdır. Okuyucunun dikkatini çekmesi gerekir, içerikle uyum içinde olmalıdır. Yazılarınızın başlığı kadar yazılarınız için seçtiğiniz resimler de önemlidir. Düşük kaliteli resim seçimleri yapmak, görselliği bozar.

2. Tema & Tasarım

Seçtiğiniz blog çeşitlerine uygun ve ücretsiz temalar bulabilirsiniz. Uygun bir tema seçtikten sonra değiştirmek istedikleriniz olabilir. Renk, şablon gibi ayarları kendiniz yapabilirsiniz. Bazı temaları html kodlarıyla eklerken, bazılarını bilgisayarınıza kaydedip/ blog sitesine aktarabilir, bazılarını da direk olarak uygulayabilirsiniz. 

3. Blogunuzun tanıtımı

Blogunuzu oluşturdunuz, içerik fikriniz hazır, tasarımınız da hazır. Yazılarınızı yazmaya da başladınız. Sıra blogunuzun tanıtımını yapmaya geldi. Blogunuz için sosyal medya hesapları oluşturabilir ve böylece o hesaplardan insanların size ve blogunuza ulaşmasını sağlayabilir, geniş bir okuyucu kitlesi oluşturabilirsiniz.

4. Blog eklentileri

Blog eklentilerinin/araçlarının blogunuza pek çok faydası olacaktır. Blogunuz için açtığınız sosyal medya hesaplarını blogunuzda tanıtabilmek için eklentileri kullanabilirsiniz. Bunun sayesinde okuyucularınız size daha hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Blogunuza sosyal medya eklentileri dışında sayaç, iletişim kutusu, slayt eklentisi, yorumlar, e-posta ile takip et eklentisi, yazılar için paylaşım butonu gibi birçok araç ekleyebilirsiniz.

5. Artık yazılarımızı yazalım 

Görünüşe göre her şeyimiz hazır, sıra geldi yazılarımızı yazmaya. Yazılarınızı güncel tutmaya önem göstermelisiniz, okuyucu kitleniz blogunuza girdiğinde sürekli aynı yazıları görürse bu durumda blogunuzu takip etmeyi bırakabilir. Yazılarınız açık/anlaşılır/net olmalıdır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!

Vay be Vay be
0
Vay be
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Abi Çok İyi Ya Abi Çok İyi Ya
0
Abi Çok İyi Ya
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Korktum Korktum
0
Korktum
İğrendim İğrendim
0
İğrendim
Budur! Budur!
0
Budur!
lethologica

Amatör

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

yorumlar

Biçim Seç
Makale
Herhangi bir konuda makale yaz
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular
Doğru / Yanlış Testi
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullan
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için oylama veya reddetme
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Sayımları
Eğlenceli Görsel
Özel eğlenceli görseller yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine
Ses
Soundcloud veya Mixcloud
Görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF biçimi

Bunu bir arkadaşınla paylaş