Borç nasıl geri istenir?

2 dakikada okuyabilirsiniz


Borç nasıl geri istenir?

 

İnsanoğlunun özellikle bizler gibi duygusal bir millet olanların en büyük utangaçlık hissi yaşadığımız durumlardan biri de verdiğimiz borcu geri isterken yaşadığımız andır. Özellikle yakın bir arkadaşına, sevgiline ve değer verdiğin bir yakınına verilen borç geri istenirken zor bir durumun içerisine girilir. Para olarak verilen borç ise durum daha da utanılacak ve içinden çıkılmaz bir hale gelir. Herkesin iç sesinden geçirdiği borç nasıl geri istenir sorusu belirir.

 

Öncelikle borç verdiğiniz kişi kıymet vermediğiniz veya uzun bir süre karşılaşma olasılığınız düşük olan bir birey ise borç istenirken çekinilecek durum söz konusu değildir. Ama eğer ki borç verdiğiniz kişi yakınınız biri ise durum değişmektedir. Karşınızdaki yakınınızın kırılma olasılığının olduğu ve sizi yanlış anlaması söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken birkaç yöntem vardır.

verilen-borcu-geri-isteme-yontemleri

 

İlk olarak borç verdiğiniz kişiye sizin de borç olarak verdiğiniz şeyin sizin de şuan ona ihtiyacınız olduğuna inandırın. Örneğin para olarak borç verdiğiniz bir kimsenin yanında verdiğiniz borcu geri istemek için durumunuzun sıkışık olduğunu paraya ihtiyaç duyduğunuzu ve paranız olması durumda sıkıntılarınızın geçeceğini birlikte yaptığınız sohbetlerde belirtin.

 

Verdiğiniz borç bir kıyafet ise verdiğiniz kıyafetin değerli birinden hediye olduğunu veya size şans getirdiğini borç verdiğiniz kişinin yanında belirtmelisiniz. Borç verilen kimseye uyarıcı olacak kelimeleri karşınızdaki kişinin niteliğine ve karakterine göre siz belirlemelisiniz. Örneğin annesine ilgili fazla olan bir arkadaşınıza borç vermiş iseniz annenizin doğum gününün yaklaştığını ona bir hediye almak istediğinizi ve paranızın olmadığını durumunuzun sıkışık olduğunu bu yüzden hediye alamadığınızı söyleyebilirsiniz.

Uyarıcı karşınızdaki kişiye gerçek bir ileti olarak geçerse çok etkili bir yöntemden faydalanmış olursunuz. Karşınızdaki kişiyi kırmadan en etkili biçimde bu yöntemle borcunuzu geri isteyebilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!

Vay be Vay be
0
Vay be
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Abi Çok İyi Ya Abi Çok İyi Ya
0
Abi Çok İyi Ya
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Korktum Korktum
0
Korktum
İğrendim İğrendim
2
İğrendim
Budur! Budur!
2
Budur!
Admin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

yorumlar

Biçim Seç
Makale
Herhangi bir konuda makale yaz
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular
Doğru / Yanlış Testi
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullan
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için oylama veya reddetme
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Sayımları
Eğlenceli Görsel
Özel eğlenceli görseller yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine
Ses
Soundcloud veya Mixcloud
Görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF biçimi

Bunu bir arkadaşınla paylaş