Başarılı Bir Kariyer İçin Edinmeniz Gereken 5 Güçlü Alışkanlık

Taşı delen suyun gücü değil, damlaların sürekliliğidir demiş atalarımız. Günlük hayatımızdaki alışkanlıklar kim olduğumuzu tanımlar. Bu da iyi alışkanlıkların bizi.. 1 dakikada okuyabilirsiniz


Taşı delen suyun gücü değil, damlaların sürekliliğidir demiş atalarımız. Günlük hayatımızdaki alışkanlıklar kim olduğumuzu tanımlar. Bu da iyi alışkanlıkların bizi çok ileri götürürken, kötü alışkanlıkların hayatımızda aksaklıklara neden olmasına yol açar. Kariyerinizde başarılı olmak istiyorsanız günlük hayatınıza ekleyeceğiniz birtakım iş alışkanlıkları ile bunu başarabilirsiniz. 

 1. 1 Sabah Rutini Oluşturun

  Sabah-Rutini-Olusturun.gif

  Günümüzde tanıdığımız pek çok iş adamı, yazar ve aktör günlerine önceden belirledikleri ve güne en iyi şekilde başlamalarını sağlayan bir sabah rutini ile başlamaktadır. Sabah rutininde uyandıktan sonra işe gidene kadar neler yapacağınızı planlayın. Kendinize bir bardak kahve hazırlayıp, gününüzün planını oluşturabilir, gazete okuyabilir, iş ile ilgili performansınızı arttırmak için bir alışkanlığı sabah rutininizde yapabilirsiniz. 

 2. 2 İş Yerinizdeki Performansınızı Arttıracak Kurslara Yazılın

  Is-Yerinizdeki-Performansinizi-Arttiracak-Kurslara-Yazilin.gif

  Başarılı bir kariyer edinmek için iş yerinizdeki performansınızı arttıracak kurslara yazılabilirsiniz. Bilgisayar ile çok çalışıyorsanız bilgisayar, web yazılım kurslarına yazılabilir, 10 parmak eğitimi alarak işinizi çok daha kısa sürede bitirebilirsiniz. Eğer dosya üzerinden çalışıyorsanız bu durumda hızlı okuma kurslarına gidebilir ve çok daha kısa zamanda çok daha fazla işinizi halledebilirsiniz. 

 3. 3 Pratik Zekanızı Gösterin

  Pratik-Zekanizi-Gosterin.gif

  Tüm işverenler işlerini daha ileriye götürecek pratik zekalı, yaratıcı kişiler ile çalışmak isterler Bir işi ne kadar sürede tamamladığınız, problemlere nasıl bir bakış açısıyla yaklaştığınız başarılı bir kariyer için sizleri ön plana çıkaracaktır. Pratik zekanızla işlerinizi en kısa sürede ve yaratıcı bir şekilde bitirebilir; problemlere takılıp kalmadan kolayca çözüm bulabilirsiniz.

 4. 4 Yüksek Organizasyon Becerisine Sahip Olun


  İşlerinizden, birbiri ile bağlantılı olanları organize etmeniz; müşterileriniz ve çalışma arkadaşlarınız ile birlikte gerçekleştireceğiniz organizasyonları sizin planlamanız sorumluluk duygusu yüksek birisi olduğunuzu gösterecektir. Aynı zamanda çalışma ortamınızın temiz ve düzenli olması da dikkatiniz dağılmadan işinize konsantre olmanızı sağlayacaktır. 

 5. 5 Dakik Olun ve Zamanı İyi Yönetin

  Dakik-Olun-ve-Zamani-Iyi-Yonetin.gif

  Çalışma ortamınızda uzun yıllardır çalışan ama hala başladığı pozisyonda görevini sürdüren kişileri görmüşsünüzdür. Bu kişilerin yükselememesinde en büyük etken işlerini gelişigüzel yapmaları, işlerini geciktirmeleri ve zaman yöntemi konusunda sıkıntı yaşamaları dolayısıyla beklenen performansı gösterememeleridir. Bu nedenle iş yerinde çalışma performansını yükseltmek çok önemlidir. İşe her zaman saatinde gidin, sizden beklenen performansın üstünde başarı gösterin ve iş yerinde zaman yönetimi konusunda başarılı olun. Böylece çalışma arkadaşlarınız sizi takdir edecek ve özenecek; patronunuz işinizi önemsediğinizi ve kariyerinizde yükselmek için hazır olduğunuzu fark edecektir. 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!

Vay be Vay be
1
Vay be
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Abi Çok İyi Ya Abi Çok İyi Ya
0
Abi Çok İyi Ya
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Korktum Korktum
0
Korktum
İğrendim İğrendim
0
İğrendim
Budur! Budur!
2
Budur!
Admin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

yorumlar

Biçim Seç
Makale
Herhangi bir konuda makale yaz
Kişilik Testi
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular
Doğru / Yanlış Testi
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullan
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için oylama veya reddetme
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Sayımları
Eğlenceli Görsel
Özel eğlenceli görseller yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine
Ses
Soundcloud veya Mixcloud
Görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF biçimi

Bunu bir arkadaşınla paylaş